Kurumsal


“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır. ( Hz. Muhammed  s.a.v.)”  hadisini kendisine ilke olarak kabul eden Vedat KARATAŞ , çıktığı bu yolda yıllar içerisinde verdiği kaliteli ve zamanında hizmet, profesyonel çalışmasına rağmen içindeki amatör ruhu kaybetmeyip "esnaf kültürü" ve ahlakını ön planda tutup her seviyedeki müşterisine hep en yüksek seviye hizmet ve yakınlık sunarak 90’lı yıllarda "fırıncıların Vedat ağabeyi" olarak ülkemizde bilinen ve kalben sevilen bir şahsiyet olmuştur. 

1979 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız  Sn. Vedat KARATAŞ tarafından kurulan firmamız ilk yıllarında daha çok unlu mamuller sektörünün ihtiyaç duyduğu ekip , ekipman ve teknik servis hizmetlerini vermiş ,  bayilik alıp satış ve pazarlama ağı geliştirmiş, bu zaman içerisinde unlu mamuller üreticilerinin sorunlarını , ihtiyaçlarını ve taleplerini yerinde görerek  yaşayarak ve hissederek  80’li yılların ortalarından itibaren unlu mamuller üreticilerinin ve fırıncıların daha verimli çalışabilmeleri adına  makine ve destekleyici  ürünlerin imalatına başlamıştır.

2000’li yıllara geldiğimizde ülke ekonomisine paralel olarak gelişen unlu mamuller sektörü , gelir seviyesi artan tüketicinin talebini karşılamak üzere  daha da çok makineleşmeye önem vermiş ve yurt dışından astronomik fiyatlara ülkemizde üretilemeyen makinaları ithal etmeye başlamıştı. O günlerde birçok işletme ithal makinalar yüzünden çok büyük zararlara uğradı. İlkesi gereği bu duruma kayıtsız kalamayan KARATAŞ ISI MÜHENDİSLİK, hem sektörü korumak hem de ülkemizin maddi gücünün ülkemizde kalması için çalışmalarına başladı ve ülkemizde üretilemeyen birçok makinayı , başarılı AR-GE çalışmaları neticesinde üretmeyi başardı ve unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün bu denli güçlü olmasının temel taşlarından biri oldu.

parallax background

Teklif Alın
× Whatsapp iletişim